Bornova İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün kuruluşunun üzerinden 1 yıl geçmesi sebebiyle İlçe Müdürlüğünde bir kutlama gerçekleştirildi. Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan ve İl Müdürü Ahmet Güldal’ın yanında tüm İlçe Müdürlüğü personelinin katıldığı kutlamada ilçede 1 yıl içerisinde gerçekleşen değişim de değerlendirildi.
 
Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan yaptığı konuşmada, İlçe Müdürlüğünün başarılı faaliyetlerini takdir ettiğini belirterek, “benim görev yaptığım dönemde İlçe Müdürlüğünün kurulması benim için çok onur verici. Bornova İlçe Müdürlüğümüz yeni kurulmuş olmasına rağmen başarılı ve disiplinli çalışmalarıyla şimdiden çok büyük mesafe kat etti” dedi. Gündoğan, İlçe Müdürü Ruhşan Özdemir ÇİFÇİ’ye Başarı Belgesi vererek çalışmalarının süreceği konusunda şüphesi olmadığını dile getirdi.
 
İl Müdürü Ahmet Güldal ise yaptığı konuşmada genç ve dinamik yapısıyla Bornova İlçe Müdürlüğü’nün performansıyla göz doldurduğunu ve yeni kurulmuş olmasına rağmen organizasyonu ve çalışma hızıyla başarılı işler çıkardığını söyledi.
 
Bornova İlçe Müdürlüğünün kurulduğu zamandan bu yana gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahseden İlçe Müdürü Ruhşan Özdemir Çifçi ise bu 1 yıllık dönem içerisinde çok çalıştıklarını ve verilen tüm görevleri, hedefleri layığıyla en kısa sürede yerine getirmeye gayret ettiklerini belirtti. 2017 yılının Ülkemize, İzmir’e ve Bornova’ya hayırlar getirmesini dilerken 2017’de çok daha iyi hizmet vermek için çaba sarfedeceklerini söyledi.
 
İl Sağlık Müdürlüğü’nden de temsilcilerin katıldığı kutlama sırasında bir süre önce İlçe Müdürlüğü personeline yönelik gerçekleştirilen ‘İlk Yardım Eğitimi’ sertifikaları da törenle dağıtıldı. Personel, sertifikalarını Kaymakam Gündoğan’ın elinden aldı.