Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sınavında ( TEOG-1 ) 92 öğrenci soruların tamamına doğru cevap vererek Bornova'yı gururlandırdı. Kaymakamlığımız tarafından TEOG-1 sınavında başarılı olan 92 Bornovalı öğrenci için Özel Bahçeşehir Kolejinde tören düzenlendi.

Törene, Bornova Kaymakamı Dr. Kadri CANAN, Bornova İlçe Emniyet Müdürü Zeki SEZER, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir KADIOĞLU, İzmir Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Zeynep HÜLAGÜ, Bornova İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necim EROĞLU, okul öğrencileri ve veliler katıldı.

Bornova'da 92. Öğrencinin başarılı bir sonuç aldığına değinen Kaymakam Dr. Kadri CANAN, "Bugün sevinçli bir günü yaşıyoruz. Burada sevinçli bir sonucun kutlamasını yapıyoruz. Tabi başarı insanları sevindirir. Biz de bu başarımızı hep birlikte kutlayalım dedik. Malumunuz Kasım Ayında yapılan TEOG sınavının sonuçları açıklandı. Ve ilçemizde 92 çocuğumuz tam doğru çıkararak başarılı bir sonuç elde etmiş oldu. Yavrularımız bu sınavda başarılı oldu, inşallah diğer sınavlarda da başarılı olurlar" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından TEOG sınavında başarılı olan öğrencilere Kaymakamlığımız tarafından hazırlanan hediyeler verildi.