Vestel Şirketler Grubu, sosyal sorumluluk çerçevesinde, Türkiye genelindeki Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinde, 10 okulda, 18 adet, Vestel ürünlerinin kullanıldığı, Vestel Servis Akademi'yi açarak sahip olduğu teknolojiyi, teknik ve mesleki bilgi birikimini okullarla paylaşıyor veTürkiye'de kendi dalında uzman, tam donanımlı ve yetkin teknik kadrolar yetiştirilmesi ve meslek liselerinde nitelikli işgücünün temellerinin atılmasına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Bu okullarda, Vestel tarafından bağışlanan, 200 adet ürün ve 170 adet güncel teknolojilerle uyumlu teknik ekipmanlarla donatılmış laboratuvarlar, örgün eğitimdeki öğrenciler tarafından kullanılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile, İstanbul , Adana, Diyarbakır, Ankara ve Manisa'da açılan Vestel Servis Akademilerinin, ardından 2014-2015 eğitim öğretim yılında, İlçemiz okullarından Bornova Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde yeni bir Vestel Laboratuarı'nı daha faaliyete geçiriyor.

İmzalanan protokol çerçevesinde, okulda 600 metrekarelik bir alanda, Klima Sistemleri, Beyaz Eşya, Görüntü ve Ses Sistemleri, Bilgisayar ve Haberleşme Sistemleri olmak üzere 4 dalda laboratuarlar, 1 adet derslik, idari ve sosyal alanlar ile öğrencilere farklı ürün gruplarında uygulamalı teknik eğitim almalarını sağlanmış olacak.

45 ürün, 400 adet ekipman ve techizat ile etkili eğitimler verilmesi hedefleniyor. İzmir Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ndeki Vestel Servis Akademi'de, öğretmenlerin ve öğrencilerin güncel teknolojiyi yakından takip etmelerine olanak sağlanıyor. Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ndeki eğitim ekibi ile Vestel Servis Akademinin ortak çalışması sonucu ortaya çıkan bu alanlar, sanayi-okul işbirliği için de güzel bir örnek oluşturuyor.

3 Şubat günü Kaymakam Dr. Kadri CANAN, Vestel Müşteri Hizmetleri'nden Genel Müdürü Dr. Tarkan TEKCAN, Genel Müdür Yardımcısı Yıldıray BAŞKURT, Eğitim ve Kalite Sistemleri Müdürü Esra AKGÜN , İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yrd. Melih AĞZIBÜYÜK, Bornova Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Dr. Süleyman ÜSTÜN, İzmir İŞKUR'dan temsilcilerin katıldığı bir açılış gerçekleştirilmiştir.