Bornova Kars Halil Atila İlkokul öğrencileri karnelerini okullarında düzenlenen törenle aldı. Törende öğrencilerin ve velilerin karne heyecanını paylaşan Bornova Kaymakamı Dr. Kadri Canan, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Güneş oradaydı.

Tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı Okul Müdürü İbrahim Süzük'ün konuşması ile devam etti. Süzük '15 Eylül 2014 tarihinde başlayan 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yıl sonu karne törenimize hoş geldiniz. Karne heyecanını öğrencilerimizle birlikte yaşamaktayız. Okul aile birliğimizle, hizmetlilerimizle, güvenlik görevlilerimizle, memurlarımızla, rehberlik servisimizle, öğretmenlerimizle ve okul yönetimiyle birlikte olduk ve hep beraber başarılı bir yıl geçirdik. Okullarımız öğrencilerimizi hayata hazırlayan kurumlardır. Sevgili öğrenciler sizler bizim geleceğimizsiniz, bu okulda yapılan her şey sizler içindir' dedi.

Daha dün 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılının başlangıcını yaptıklarından söz eden Kadıoğlu konuşmalarına şöyle devam etti: 'Hayat çok hızlı bir şekilde akıp gidiyor, önemli olan bu süreyi çok iyi değerlendirebilmektir. Özellikle çocuklarımız yaz tatilini çok iyi şekilde değerlendireceklerini ve sizlerin bu konuda gerekli önlemleri alacağınızdan eminiz. Sizlerden istirhamımız yaz tatili boyunca çocuklarımızı televizyon ve internetten uzak tutmanızdır. Onları hem sosyal hem sportif faaliyetlere katılarak gelecek Türkiye'nin genç mimarları olarak bu çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlayalım. Onları hem manevi, hem akademik hem sosyal yönden en iyi şekilde gelişimini sağlayarak hazırlayalım. Bizler eğitim camiası olarak her zaman yanındayız. Okullarla birlikte her zaman çocuklarımızın iyi bir eğitim almasını sağlamak amacıyla gayret göstermekteyiz. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımıza, Sayın Bornova Belediyesi Başkanımıza ve eğitim camiasına hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım. Çocuklarımıza en güzel tatil günlerini dilerken sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Herkesi selamlayarak söze başlayan Kaymakam '8 aylık bir maratonun sonuna geldik. Biz de bu 8 aylık süreçte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile beraber okullarımızı ziyaret ettik. Öğretmenlerimizle, okul müdürlerimizle toplantılar yatık. Çocuklarımızın daha iyi olabilmesi için neler yapmalıyız sorusuna yanıt aramaya çalıştık. Okul Aile Birlikleri bizlerle olmaya çalıştılar. Öğretmenlerimizin ve Aile Birliklerimizin çok çalıştıklarını gördük. Hepsini tebrik ediyoruz. Çocuklarımız yorucu bir dönem geçirdiler, onlar güzel performans sergilerdiler. Allah onlara hayırlı bir ömür versin. Bu başarıların en büyük mimarları tabi ki annelerimiz. Bizleri yetiştiren annelerimize çok çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza aileleri ile beraber mutlu, huzurlu bir yaz tatili diliyorum' şeklinde konuştu.

Anasınıfı Öğrencilerinin Ateş Böceği dansı seyirciler tarafından büyük alkış aldı. Eğitim-Öğretimde 40. Yılını dolduran öğretmen Halime Arslan 1B öğrencileriyle birlikte Canım Öğretmenim şiirini seslendirdi. 4C sınıfı öğrencileri ise Balkan Dansı gösterisiyle adeta seyirciyi büyüledi. A Klasmanında dereceye giren 3H sınıfı öğrencileri Eylül Kuşkonacak, Özün Pervane, Sarenur Sarıman'a Milli Eğitim Müdürü madalyalarını boyunlarına taktı. B Klasmanında dereceye giren öğrencilere Belediye Başkanı madalya taktı. Kaymakam ise İftihar alan öğrencilere belgelerini takdim etti. Daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler.