BORHEM Genel Sergi hazırlıkları 1 Haziran 2015 günü sabah 09:00'da başladı. Hazırlıkların sona ermesinin ardından Cumhuriyet Meydanına gelen Kaymakam Dr. Kadri Canan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, BORHEM Müdürü Barış Derse ve birçok vatandaşla birlikte sergiyi açtı. Sergi açılışını sunan Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Gökhan Okutan konuşma yapması için kaymakama mikrofonu verdi bunun üzerine Sayın Canan, 'Sayın Halk Eğitimi Yöneticilerimiz, Milli Eğitim Müdürümüz, muhtarlarımız, kurs eğitmenlerimiz, kursiyerlerimiz, çok değerli vatandaşlarımız bu muhteşem sergimize hoş geldiniz. Halk Eğitimimizden çok değerli sergiler gördük. Bu yılki sergilerde çıkan eserler bizleri çok mutlu etti. Amacımız hep birlikte güzel Bornova'mıza yaraşır işler yapmaktır. Halk Eğitim'de bu işlerin ne kadar başarılı bir şekilde gerçekleştiğine şahitlik ediyoruz. Önce kursiyerlerimizi ve kurs eğitmenlerimiz sonra Halk Eğitim ve Milli Eğitimimizi tebrik ediyorum. Sergimiz herkese hayırlı olsun diyor hepinizi canı gönülden selamlıyorum' dedi.

Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinden oluşan Bir İçim Su Ritim Grubunun mini bir konser vermesinin ardından Türk Halk Oyunları gösterisi ilgi topladı. 23 Yaş Engellilerin Korosuna sergiye katılan konuklar da eşlik etti, hep bir ağızdan sev kardeşim, yıldızların altında, hayat bayram olsa, senden başka gibi şarkılar söylediler. Gösterilerin ardından Kaymakam, Milli Eğitim Müdürü ve katılım gösteren konuklar; Çeyiz Hazırlama, Resim, Ebru, 23 Yaş Engelliler, Kadın Giysileri, Takı Tasarım, Çocuk bakım Elemanı, El Nakışları, Keçe Yapımı, Nikah Şekeri Süsleme, Pike ve Yatak Örtüsü, Makine Nakışları, Çini Süsleme, Su Kabağı Süsleme, Ahşap Süsleme, Tezbih, Ege Ruh Sağlığı Atölye Çalışmaları, Flografi, Bilgisayar Kurslarının stantlarını dolaştı. Ebru Kursu standında MTA Site Başkanı canlı performans gösterdi. Ardından Emine Zafer'in Kadın Giysileri üzerine yaptığı mini şapka manken gösterisi katılımcılar tarafından çok beğenildi. Kaymakama Tel Kırmayla yapılmış bir tablo hediye edildi.

BORHEM Genel Sergisini gün içinde yaklaşık 3 bin kişi ziyaret etti. Unutulmaya yüz tutmuş el işi ürünlerin sergilendiği etkinlikte flografi, el nakışları, tel kırma, çini gibi kurslar daha çok ilgi odağı oldu. Halk Eğitim Kurslarında yapılan ürünlerin satışı için bir stant kuruldu ve isteyen kişilere ürünler satıldı. Birbirinden güzel ürünleri sergiyi ziyaret eden halk kısa sürede satın aldı. Akşam saatlerine kadar süren etkinlik sahnesinde bağlama, gitar, ses, tiyatro gibi kursların hazırladığı gösteriler de sunuldu.