Bornova Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslar sene sonu ürünlerini sergilemeye başladı. Geçen yıl Nisan ayı itibarı ile 306 olan kurs sayısını bu sene 465'e çıkaran Bornova Halk Eğitim Merkezi, yeni, aktif, dinamik ve genç kadrosu ile farkını ortaya koydu. Bornova´nın birçok mahallesinde açtığı kursların öğretmen ve kursiyerlerinin el emeği ürünlerine ait sergiler büyük ilgi görüyor.

Bu kurslardan biri olan Karadeniz Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Lokalinde; yıl boyunca devam eden, el sanatları öğretmeni Havva Şerife ÇETİN ve kursiyerlerine ait birbirinden güzel çalışmalar misafirlerin beğenisine sunuldu. Açılışı, Bornova İlçe Kaymakamı Dr. Kadri CANAN tarafından gerçekleştirilen sergiye Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kadir KADIOĞLU, Karadenizliler Derneği Başkanı Sayın Yahya ÇELİK, çok sayıda mahalle sakini ve kursiyerin ilgisi büyüktü. Sergi sonunda, yaklaşık 80 kişi kurs talebi ile başvuruda bulundu.

Aynı gün Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon-Çocuk Gelişimi Programları Uygulama Alanı Eğitim Parkındaki Dekoratif Ahşap Süsleme kursu ve Plastik Çamur ve Alçı Şekillendirme kursu ile tasarlanan birbirinden güzel ve renkli ürünler katılımcıların beğenisine sunuldu.