Mesleki beceri geliştirmek için birçok alanda açılan Borhem kurslarından, fotoğraf hobilerini daha profesyonelce ve bilinçli şekilde yapmak isteyenlerin,talebiyle açılan fotoğrafçılık kursu açıldığı ilk haftada yoğun talep gördü.

Bornova Halk Eğitim Merkezi tarafından Bornova Kaymakamlığı desteği ile İhtiyaç duyulan yada talep edilen alanlarda açılan mesleki,teknik ve sosyal amaçlı kurs ve eğitim projelerinde oto kontrol mekanizması yürüterek yakından takip gerçekleştiren Bornova Kaymakamı Dr. Kadri Canan Fotoğrafçılık Kursuna ziyarette bulunarak kursiyerlerden kursla ilgili bilgi ve görüş aldı. Kursiyerlerin kurs başlangıcından itibaren çektikleri fotoğrafların slayt gösteri olarak sunumunu izleyen Canan; amatör çekimlerden profesyonel çekimlere doğru uzanan fotoğraf gösterimi sırasında kursiyerleri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Üniversite öğrencisinden,ev hanımına kadar birçok meslek grubundan katılımın olduğu fotoğrafçılık kursunda eğitimler usta eğitmen Kore Canbulat tarafından veriliyor. Teorik ve pratik olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilen derslerin teorik bölümünde kursiyerler fotoğraf ile ilgili terimleri ve fotoğraf çekim tekniklerini öğrenirken; pratik ve uygulama derslerinde profesyonel fotoğraf makineleriyle fotoğrafçılığın gizemli ve yaratıcı dünyasına giriş yapma şansını yakalıyor.

Bornova Halk Eğitim Merkezi tarafından ücretsiz olarak gerçekleşen kurslarda 96 saatlik eğitimi tamamlayarak fotoğrafçılık temel bilgileri ve sahne çekim aşamalarında başarılı olan kursiyerler dönem sonunda sertifika almaya hak kazanarak profesyonel fotoğrafçı olmaya geçiş yapacaklar.