Bornova Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı yılsonu mahalle sergisi, düzenlenen törenle açıldı. Törende İlçe Kaymakamı Sayın Dr. Kadri CANAN sergiyi çok beğendiğini söyleyerek eğitmenleri tebrik etti.

Bornova Atatürk Mahallesi İsmet Sezgin İlkokulunun Bahçesinde yapılan serginin açılışına, İlçe Kaymakamı Sayın Dr. Kadri CANAN ve Milli Eğitim Müdürü Kadir KADIOĞLU başta olmak üzere okul müdürleri, kursiyerler ve davetliler katıldı.


Yılsonu mahalle sergisi halk eğitim bünyesinde açılan halk oyunları kursiyerlerinin efe oyunuyla başladı. Miniklerin sergilediği halk oyunları göz doldurdu. Ardından açılış konuşması yapan Sayın Dr. Kadri CANAN sergiyi çok beğendiğini söyleyerek eğitmenleri tebrik etti ve sözlerine şöyle devam etti: 'Öncelikle Bornova Halk Eğitim Merkezini tebrik ederim, bu tarz etkinlikler bizi halkla buluşturuyor. Sergilenen ürünler görülmeye değer kaliteli ve çok başarılı, bundan dolayı kurs eğitmenlerimizi tebrik ediyorum. Kısa sürede bu kadar yol kat edilmesi onur verici, başarılarınızın devamını diliyorum.' Açılış kurdelesinin kesiminin ardından Kaymakam Sayın Kadri CANAN, Milli Eğitim Müdürü Sayın Kadir KADIOĞLU, Bornova Halk Eğitim Müdürü Barış DERSE, ve Müdür Yardımcıları Gökhan OKUTAN, Cahit DURAN, Canan AKMAN eşliğinde stantları tek tek dolaştı. Kaymakam CANAN, dikmiş oldukları elbiseleri giyerek sergileyen kursiyerle birlikte fotoğraf çektirdi. Kaymakam CANAN, 75 yaşındaki kursiyer Ayşe ÇAKIR'ın çalışmalarını da inceledi ve birlikte fotoğraf çektirdi. Kaymakam CANAN, Ebru Kursu standına geldiğinde hep merak ettiğini belirterek kolları sıvadı ve beş dakika içerisinde bir ebru çalışması yaptı. Daha sonra stantlardan birinde tahtadan yapılmış horoz motifini gören Kaymakam, Denizlili olduğunu söyledi ve Denizli simgesini eline alarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Stantları dolaşan Kaymakam ve Müdürler Kursiyerlerin düzenlediği Kafkas oyununu seyrettikten sonra İsmet Sezgin Okulu'nun toplantı salonuna geçerek sergiler hakkında konuştu.

Bornova Halk Eğitimi Merkezi Kursiyerlerinin yıl içerisinde yaptığı el emeği, göz nuru eserlerin yer aldığı sergi vatandaşların akınına uğradı. Bu yıl içerisinde açılan salon takımları kursunda yapılan işlemeli oyalar, seccadeler ve el nuru ürünler, ebru çalışmaları, çini işi süslemeler, yağlı boya tabloları, su kabağı süslemeleri, keçeden yapılmış çantalar sergiyi gezenler tarafından çok beğenildi.