BEŞİKTAŞ'ın efsane başkanı Süleyman Seba, İlçemizdeki Büyük Park'ta ölümsüzleşti. Bornova Belediyesi, 13 Ağustos 2014 tarihinde 88 yaşında hayata gözlerini yuman Seba'nın heykelini diktirdi. Heykelin açılışını Süper Lig'deki Akhisar Belediyespor deplasmanı için kente gelen Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi yaptı.

Ahmet Nuri Çebi, Seba'yı 'Beşiktaş'ın lideri' olduğunu belirterek, "Süleyman Seba başkanımız duruşuyla, davranış ve asaletiyle tüm Türkiye'nin kalbini fethetti. Beşiktaşlı duruşunu bizlere en iyi o gösterdi. Seba'nın Türk futboluna kazandırmak için uğraştığı, mütevazılık, dostluk, efendilik ve dürüstlük gibi ilkeler her zaman ışığımız olacaktır" ifadelerini kullandı.

Kaymakam Dr. Kadri CANAN, tüm kulüp başkanlarının Süleyman Seba'yı örnek alması gerektiğini belirtti. Canan, şöyle dedi:
"Keşke herkes Süleyman Seba duruşunu gösterse. Türkiye'de değerlerine bu kadar çok sahip çıkan başkanlardan birinin heykelini ilçemizde sergilemekten onur duyuyoruz." Açılışa katılanlar bank üzerinde otururken tasvir edilen Seba'nın heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

ENGELLİLER UNUTULMADI

Bornova Belediyesi, engelliler için Büyük Park'ta yapılan salıncağın da açılışını gerçekleştirdi. Özel olarak dizayn edilen salıncaklarda tüm engelli çocukların eğlenceli vakit geçireceğini söyleyen Beşiktaş 2'nci Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Beşiktaş camiası olarak her kesime karşı duyarlılığımız ön planda olacak" dedi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla destekleri için siyah-beyazlılara teşekkür ederek ilçede 10 noktada engelli salıncağı kurulduğunu bildirdi.